Liepājas mākslinieces Gintas Stavrovskas personālizstāde “Tu un es. Krāsas uz viena audekla”Šogad rudens muzeja izstāžu zālē ienācis ar ļoti sievišķīgu un krāsainu izstādi. Kopš 14. septembra muzeja izstāžu zālē apskatāma gleznotājas G. Stavrovskas personālizstāde “Es un Tu- krāsas uz viena audekla” , kurā viņa ar un caur saviem darbiem aicina atskatīties uz aizvadāmo vasaru.

“Vasara šogad mūs lutina, pat naktis aicina ņemt spilvenu un gulties sausajā zalē blakus pavasarī sētajam magoņu vai saulespuķu laukam. Caur atvērto logu skan stārķa knābja klaboņa , dzērvju, dumpja un citu putnu balsis, vēja šalkoņa koku lapās un uz lauka strādājoša traktora motora ritmiskā dziesma. Kā liels retums šovasar Gintu modina pret palodzi krītošās lietus lāses. Skrējiens uz dīķi, pastaiga pa dārzu, brokastis ar kafiju un darba diena var sākties”, tāds ir mainīgi radošais fons, kurā top Gintas gleznas.

Mājas bēniņi ar lielu logu uz dīķi ir pārbūvēti par Gintas darbnīcu- svētnīcu. Jau vairāk nekā 10 gadus Ginta iedvesmu smeļas no sava dārza, apkārtējās dabas un ceļojumu iespaidiem. Bēniņu darbnīcā tapuši daudzi desmiti darbu un viņas personālizstāžu nosaukumi skaidri pasvītro stilu, tematiku un iedvesmas avotu: „Aizmirstais dārzs”, „21. Kilometrs”, „Rozes un porcelāns”, „Runāt caur puķēm”, „Vēja nestie”, „Ziedputenis”, „Venēcijas sajūtas”, „Krāsa, vasara, rozes”u.c. Pēdējā laikā arvien biežāk Ginta glezno abstrakti, neizdabājot skatītājam, bet vienmēr viņas darbi paliek viegli, gaisīgi, elpojoši, patiesu emociju un satura pilni.

Kā dzīvē, tā arī savos darbos Ginta Stavrovska aicina mūs dzīvot viegli un patiesi jo- es, tu, un viss, kas ap mums, esam krāsas uz viena audekla.

G. Stavrovskas gleznas Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē būs apskatāmas līdz 16. oktobrim.

JAUNUMI UN AKTIVITĀTES