dev1

29. aprīlī plkst.10:00  sadarbībā ar Latvijas Restauratoru biedrību organizējam konferenci “Muzeja priekšmetu saglabāšana, preventīvā aprūpe un restaurācija” un to finansē VKKF. Uz šo konferenci tiek aicināti visu Kurzemes reģiona muzeju krājuma darba un restaurācijas speciālisti.

Dalību konfenecei apstiprinājuši 7 Latvijas restauratoru biedrības biedri, kuri pārstāv dažādas restaurācijas darbu jomas: Ronalds Lūsis- restaurators, Latvijas Restauratoru biedrības vadītājs, Indra Saulesleja (tekstils), Dace Pāže (glezniecība), Dace Dubrovska (papīrs, grafika), Indra Tuņņa (ķīmiķe, materiālu izpēte), Uģis Baļļa (koks), Aigars Pilenieks ( koks), Krišjānis Rimšāns (metāls) un Māris Jēkabsons ( vaska priekšmeti). 
Aizputes novadpētniecības muzeju kā vietu sarunai par muzeja krājuma priekšmetu aprūpi un saglabāšanu ar Kurzemes reģiona muzeju krājuma darba un restaurācijas speciālistiem Latvijas Restauratoru biedrība izvēlējās pateicoties Aizputes muzeja veiksmīgai sadarbībai ar restauratoriem jau trīs gadu garumā. Pēdējo trīs gadu laikā ar VKKF piešķirto finansējumu Aizputes novadpētniecības muzejs jau ir restaurējis trīs krājuma priekšmetus: firmas “Brennabor” bērnu sēdratiņus, Sibīrijā gleznoto Tatjanas Jaunzemes-Goldmanes “Silvijas portretu”, Aizputes pilsētas naudas un vērtspapīru lādi, bet šogad pie restauratoriem U. Baļļas un D. Murziņas devušies vēl 2 muzeja krājuma priekšmeti- muzeja dibinātāja mākslinieka J. Audriņa glezna “Tautumeita” un Aizputes apvienotās tirgotāju un amatnieku ģildes Kurpnieku amata lāde.
Konferencē restauratori dalīsies ar savu pieredzi un ieteikumiem, kā pareizi glabāt un aprūpēt muzeja krājuma priekšmetus, lai muzeja darbinieki savas nezināšanas un neprasmes dēļ nekļūtu par kaitniekiem, kas pasliktina muzeja krājuma priekšmetu fizisko stāvokli.

Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...

Aprīļa mēneša nodarbībai "Bērnu brokastis muzejā" pavasara tēmai atbilstošas aktivitātes-"No kūniņas līdz taurenim"

Iesakām, aicinām, gaidīsim ciemos!

Lasīt tālāk...

Sakarā ar to, ka mūsu muzejpedagoģi Zani pievarējis nikns pavasara baisulis Vīruss, "Bērnu brokastu" pasākums tiek pārcelts uz laiku, kas tiks izziņots visiem nodarbībai pieteikto bērnu vecākiem.

Gaidiet ziņas no muzejpedagoģes!

Uz tikšanos muzejā!

Lasīt tālāk...

Muzeja izstāžu zālē apskatāma jauna izstāde “Švīkas pavasara tekstos”, kas ir tēlnieces Andas Poikānes un stikla mākslinieces Martas Ģibietes radīts kopdarbs. Viņu radītais darbs ir līdzīgs vēstuļu rakstīšanai, jo mākslinieks raksta savas domas un vērojumus, tikai vizuālu formu veidā.
Mākslinieces savus stāstus veido vizuālos simbolos un tad skatītājam nākas pašam atšifrēt švīku, stiepļu, svītru un krāsu un video savijumā savas pavasara piezīmes, pašam lasīt sev ne sev adresētās vēstules, pievērtā neatvērtā pumpurā ieslēgtās emocijas un brīvas drošas līnijas kā putna lidojums. Nenoskārstais noslēpums virpinās, kustas tumšā atspulga zīmējumos, bet krāsu mirdzums piešķir visam dzirkstījošu prieku un līksmību, kā ieraugot mīļu un gaidītu cilvēku.
Izstādes koncepta izveidē abas mākslinieces iedvesmojušās no Viļa Kasima (Punktum 14.02.2024.) rakstītā: “Un tā mēs atgriežamies pie zīmēm, ar roku rakstītām vēstulēm kā vizuāliem un materiāliem enkuriem, kas apliecina mīlestības klātesamību un nezūdamību.”

Izstāde apskatāma līdz 11. maijam.

Iesakām
Aicinām
Gaidām ciemos!

Lasīt tālāk...  Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...

Lasīt tālāk...  Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...

Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...

Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...

Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...    Lasīt tālāk...

Muzeja izstāžu zāle ir sagaidījusi savu 2024. gada pirmo izstādi.
 
Tā ir ilgi gaidītā un beidzot sagaidītā ANITAS RUMBIŅAS filigrāno grafiku izstāde, kurai autore devusi nosaukumu "PROFILI".
Izstādes darbi ir Anitas īpašie veltījumi savas dzimtas stiprajām sievietēm.
 
Izstādes atklāšana notiks sestdien- 6. janvārī plkst.12:00 un tā iecerēta kā radoša darbošanās ar krāsu un līniju uz papīra un zīda meistardarbnīcā "LĪNIJAS VALODA", kuru vadīs izstādes darbu autore un tekstilmākslinieks Andris Vasiļevskis.
 
IESAKĀM, AICINĀM, ĻOTI GAIDĪSIM CIEMOS!
Lasīt tālāk...

Īsu brīdi pirms Ziemassvētkiem- 14. decembrī plkst. 18:00 piedāvājam omulīgu kopā darbošanos radošajā darbnīcā pie eglītes, gatavojot telpu rotājumu-Ziemassvētku zvaigzni.
Nodarbību vadīs floriste Inga Zariņa.

Iesakām, aicinām, gaidām ciemos!

Lasīt tālāk...

 

Līdz šī gada 30. decembrim muzeja izstāžu zālē aicinām apskatīt Liepājas TLMS " Kursa" audēju austos Dienvidkurzemes novada etnogrāfiskos plecu lakatus.
SILTI, KOŠI UN KRĀSAINI. Īpaši un iepriecinoši akcenti šim bezkrāsu brīdim gada ritējumā.

Izstādē " Silti un koši Dienvidkurzemē" apskatāmi Ilmas Rubenes, Mildas Dīriņas, Aivas Dzenītes, Elgas Reķēnas, Sandras Ceļmalas, Dainas Lukjānovas, Ivetas Kuncītes un Ilgas Reinhardes radītie darbi.
 Sirsnīgs paldies studijas vadītājai Ilmai Rubenei, audējai Mildai Dīriņai un Edmundam Rubenim par izstādes iekārtošanu.

Iesakām, aicinām, gaidām ciemos!

Lasīt tālāk...

Uzaicinām mūsu mazos draugus- bērnus no 6 gadu vecuma uz pirmajām šī rudens "Brokastīm muzejā" 23.septembrī plkst.10:00.
Muzejā pasākumu ciklā " OTĒTS. PUŠĶOTS. ROTĀTS" notiek dažāda veida aktivitātes, kas saistītas ar otēšanu, tāpēc arī bērniem muzejpedagoģe Zane ir sagatavojusi īpaši īpašu nodarbību.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, jo vietu skaits nodarbībā ir ierobežots. 

Iesakām, aicinām, gaidām ciemos!

Lasīt tālāk...

 

Projekta "Kopīgo un atšķirīgo meklējot: Dienvidkurzemes novada otēti sadzīves priekšmeti" ietvaros pasākumu ciklā "Otēts. Pušķots. Rotāts" piedāvājam divas praktiskās meistardarbnīcas otēšanas prasmju un iemaņu attīstīšanai: “

22. septembrī plkst.18:00 Etnogrāfiskās otēšanas meistardarbnīca” restauratores Lauras Matildes Ikertes vadībā, kuras dalībniekiem būs iespēja iepazīt, izprast etnogrāfiskās otēšanas pamatprincipus un pašiem praktiski pamēģināt Dienvidkurzemē biežāk sastopamo un  lietoto ornamentu otēšanu.

23. septembrī plkst.11:00 mākslinieciskās jaunrades otēšanas meistardarbnīca ”Uzdāvini priekšmetam otro elpu!” Ingas Ādmines - Stūris vadībā, kuras dalībnieki gūs ierosmi un nepieciešamās prasmes,  piešķirt  otro elpu savas mājvietas interjera priekšmetiem, tos otējot.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, jo vietu skaits nodarbībās ir ierobežots.
 Iesakām, aicinām, gaidām ciemos!

Lasīt tālāk...   Lasīt tālāk...

 

Finanējumu saņēmušā projekta "Kopīgo un atšķirīgo meklējot: Dienvidkurzemes novada otētie sadzīves priekšmeti" plānotajām aktivitātēm darba procesā pievienojās vēl jaunas idejas par meistardarbnīcām, kuras  piedāvāsim ar dalībnieku pašfinansējumu:

16. septembrī plkst. 10:00 būs iespēja piedalīties maizes cepšanas meistarklasē, kuru vadīs diplomēts maizniekmeistars – tēvs Sergejs Ivanovs OP,

20.septembrī plkst. 18:00 otēšanas pamatprincipus piedāvāsim adaptēt filcēšanas meistardarbnīcā, veidojot ornamentālus rotājumus uz apgērba un aksesuāriem. Šo darbnīcu vadīs amata meistare Santa Šīrava.

Uz abām darbnīcām obligāta iepriekšēja pieteikšanās, jo dalībnieku skaits tajās ir ierobežots.

 Iesakām. Aicinām. Gaidām ciemos!

Lasīt tālāk...  Lasīt tālāk...

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00