Arī šogad no jūnija līdz pat decembrim projekta "Audzē un stiprini kursi sevī!" aktivitāšu ietvaros visām iedzīvotāju paaudzēm, (īpaši akcentējot  ģimeņu- vecāki kopā ar bērniem- iesaisti) piedāvāsim iespēju 7 meistardarbnīcās ar 15 nodarbībām un vienā lekcijā apgūt dažādas no mūsu senčiem mantotas amatu prasmes un gudrības.

No jūnija -augustam piedāvāsim:

apmācību ciklu "Krāsošana ar augu krāsām" 4 nodarbībās. Tās vadīs  Liepājas TLMS "Kursa" vadītāja Ilma Rubene. Dalībnieki iepazīs un iegūs dzijas un audekla krāsošanas prasmes.
apmācību cikla "savvaļas augu virtuve" 4 nodarbības, kurās dalībnieki iegūs no senčiem mantotās zināšanas par dabā  sastopamo augu ievākšanu un lietošanu uzturā uzkodu, salātu, zupu, pamatēdienu, desertu, našķu un dzērienu  gatavošanai. Nodarbības vadīs  pieaugušo neformālās izglītības programmas "Zaļā dzīvesveida skola"lektore- pāvilostniece Vaira Kārkliņa.
meistardarbnīcu "Zedeņu žoga darināšana". Nodarbību vadīs zemnieku saimniecības "Turaidas" vadītāja Zigrīda Manteja.

Septembrī:

meistardarbnīcu "Skati mani no cepures".Dalībnieki iemācīsies pīt ekoloģisku galvas rotu- doņu /meldru / cepuri. Nodarbību vadīs  Kuldīgas Lietišķās mākslas studijas dalībniece Ilze Dziesma.
ar lekciju "Senās kuršu rotas un to ornamenti" muzejā ciemosies  Sabilē dzīvojošs Latvijas Amatniecības kameras rotu meistars Harijs Jaunzems.

Oktobrī:

meistardarbnīcu "Vilnas vērpšana ar ratiņu un vārpstiņu". To vadīs  vilnas vērpšanas pratēja- kandavniece Ināra Krauja. meistardarbnīcu "Vilnas velšana un masku gatavošana" 2 nodarbībās.  To vadīs filcēšanas amata meistare no saldus- Linda Kislina. dalībnifotoeki iepazīs vilnas velšanas procesu, metodes un izgatavos sev masku.

Novembrī- decembrī:

divas meistardarbnīcas no vecmāmiņas pavārgrāmatas":nodarbība "Cepama maizi paši!"- dalībnieki iemācīsies cept dažādu veidu maizi ar ieraugu. Nodarbību vadīs Aija Rubene. Otra nodarbība"Dažādie sklandrauši"- dalībnieki  mācīsies cept kurzemnieku virtuves tradicionālo gardumu- sklandrausi jeb žogu rausi. Nodarbību vadīs meistare no Alsungas- Laila Puķīte.

attels 1 300x213