Šobrīd, kad aiz loga vējā  dejo pirmās baltās sniega pārsliņas, Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē ir vasara. Šo noskaņu te ienesušas Aizputes Mākslas skolas pedagoģes , mākslinieces Andas Lieģes  personālizstāde “MIRKLIS”, kurā skatāmas 2 pēdējo gadu laikā tapušās  22 eļļas gleznas, tostarp arī 2019. gadā Liepājas muzeja rīkotajā Rudens izstādē godalgotais dabs-“Rīts”.
Katra mūsu dzīves diena ir neskaitāmu un dažādu tonalitāšu emociju radīto mirkļu kopums, tāpēc arī izstādei  šāds nosaukums. “Mirklis ir tas, ko katrs redz , sajūt vai arī vienkārši -palaiž garām. Mirklis ir mainīgs, plūstošs un vienmēr kustībā ne tikai cilvēkā , bet arī dabā, noskaņās un krāsās”, savu izvēli pamato gleznu autore.

Plūstošs un mainīgs  izteiksmes līdzekļu izvēlē  ir arī mākslinieces Andas Lieģes daiļrades ceļš. 1998. gadā viņa sevi pieteica  kā mākslinieci  ar filigrāni veidotiem grafikas darbiem, bet pēc dažiem gadiem viņas daiļradē ienāca “krāsu” periods kā apliecinājums tam, ka cilvēks mainās savos līdzsvara meklējumos starp melbalto un krāsu pasauli. Daba iedvesmo un rada noskaņas . Dabā tvertās emocijas atainotas  arī Andas  gleznās,kurās  skatītāju  uzrunā  ziedi, putni, zirgi , jūra un lauska apgleznota loga rūts.
Aicinām šīs sajūtas “noķert” arī Jūs!

A. Lieģes gleznu izstāde būs apskatāma līdz 2022. gada 31. janvārim. Nāciet ciemos ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

izstādei Mirklis1 samazMirklis2 samazMirklis4 samazmirklis3 samaz