Liepājas TLMS "Kursa" dalībnieču darbu izstādē "Dzīve celiņos", kas no 3. februāra apskatāma   muzeja izstāžu zālē , var gūt apliecinājumu tam, kā austi grīdas celiņi spēj pārtapt mākslas darbos.
Izstādes ekspozīcijā apskatāmi galvenokārt austi un tamborēti grīdas celiņi, liela daļa no tiem darināti no otrreiz izmantojamiem materiāliem- auduma atgriezumiem, kurus studija saņēmusi dāvinājumā no uzņēmuma “Wooly World”, kas ražo produkciju zīdainīšiem. Tie tad arī palīdzēja dzimt idejai par materiāla pārdzimšanu grīdas celiņos un peldmēteļos.

"Izdomājām no tiem aust, adīt, tamborēt grīdas celiņus, šūt peldmēteļus. Katra piegāja ar savu domu, izcēla darbā to, kas viņai bijis svarīgs. Grīdas celiņi ir it kā necils sadzīves priekšmets, bet tiem ir svarīga nozīme labsajūtas radīšanā. Mājoklī tas ir viens no pirmajiem priekšmetiem, kas sagaida ienācēju. Pie gultas noklāts celiņš patīkami silda kājas, no rīta pieceļoties, vai vannasistabā, izkāpjot no peldes. Tādēļ vēlējāmies pievērst uzmanību šiem priekšmetiem,” izstādes konceptu raksturo studijas vadītāja Ilma Rubene.
Tautas lietišķās mākslas studijas “Kursa” rīkotās izstādes ir daudzveidīgas, meistari cenšas strādāt ne tikai ar etnogrāfisko materiālu, bet arī sekot līdzi mūsdienu modes tendencēm, par ko liecina studijas dalībnieku pievēršanās dažādiem moderno rokdarbu veidiem. Nāciet un pārliecinieties par to paši! Izstāde būs  apskatāma līdz 11. martam. Aicinām un iesakām!

2.attels1.attels9.attels