15. septembrī plkst. 18.00 aicinām uz cikla pirmo  pasākumu -  izstādes “Mūsu senču izzīmētie sapņi” atklāšanu. Aizputes novadpētniecības muzeja speciālisti- Andris Vasiļevskis un Jolanta Berga, sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada Tautas tradīciju un folkloras centra vadītāju Ievu Tālbergu, no maija līdz jūlijam devās izbraucienos pa Dienvidkurzemes novadu kopīgā un atšķirīgā meklējumos, apciemojot 25 objektus, kuros  apzināja, dokumentēja un izpētīja Dienvidkurzemes novada teritorijā saglabāto kultūrvēsturiskā mantojuma daļu - 44 etnogrāfiski otētus sadzīves priekšmetus, kurus savā krājumā glabā Dienvidkurzemes novada akreditētie muzeji, senlietu krātuves un novada iedzīvotāji savās dzimtas mājās. Tika uzklausīti interesanti lietu stāsti, iepazīti sirsnīgi cilvēki- novada kultūrvēstures un dzimtu vēstures liecību glabātāji. Divus  no interesantākajiem ekspedīcijā uzklausītajiem lietu un dzimtu stāstiem varēs iepazīt arī šīs izstādes apmeklētāji visā Dienvidkurzemes novadā, jo  2024. gadā tā  no Aizputes dosies apceļot visu novadu.
Izstādes atklāšanas pasākuma ietvaros būs iespējams noklausīties Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļas vadītājas, asociētās profesores Dr. Art Ineses Siricas  lekciju “Dienvidkurzemes novada 18. gs beigu- 20. gs sākuma apgleznoto sadzīves priekšmetu antīkās piktogrammas un zīmējumu motīvi” par otēšanas  rašanās pirmsākumiem Kurzemē, tās veicējiem, ornamentu veidiem, tipoloģiju un to simbolisko nozīmi.

Iesakām. Aicinām. Gaidām ciemos!

Musu sencu izzimetie sapni