29. aprīlī plkst.10:00  sadarbībā ar Latvijas Restauratoru biedrību organizējam konferenci “Muzeja priekšmetu saglabāšana, preventīvā aprūpe un restaurācija” un to finansē VKKF. Uz šo konferenci tiek aicināti visu Kurzemes reģiona muzeju krājuma darba un restaurācijas speciālisti.

Dalību konfenecei apstiprinājuši 7 Latvijas restauratoru biedrības biedri, kuri pārstāv dažādas restaurācijas darbu jomas: Ronalds Lūsis- restaurators, Latvijas Restauratoru biedrības vadītājs, Indra Saulesleja (tekstils), Dace Pāže (glezniecība), Dace Dubrovska (papīrs, grafika), Indra Tuņņa (ķīmiķe, materiālu izpēte), Uģis Baļļa (koks), Aigars Pilenieks ( koks), Krišjānis Rimšāns (metāls) un Māris Jēkabsons ( vaska priekšmeti).
Aizputes novadpētniecības muzeju kā vietu sarunai par muzeja krājuma priekšmetu aprūpi un saglabāšanu ar Kurzemes reģiona muzeju krājuma darba un restaurācijas speciālistiem Latvijas Restauratoru biedrība izvēlējās pateicoties Aizputes muzeja veiksmīgai sadarbībai ar restauratoriem jau trīs gadu garumā. Pēdējo trīs gadu laikā ar VKKF piešķirto finansējumu Aizputes novadpētniecības muzejs jau ir restaurējis trīs krājuma priekšmetus: firmas “Brennabor” bērnu sēdratiņus, Sibīrijā gleznoto Tatjanas Jaunzemes-Goldmanes “Silvijas portretu”, Aizputes pilsētas naudas un vērtspapīru lādi, bet šogad pie restauratoriem U. Baļļas un D. Murziņas devušies vēl 2 muzeja krājuma priekšmeti- muzeja dibinātāja mākslinieka J. Audriņa glezna “Tautumeita” un Aizputes apvienotās tirgotāju un amatnieku ģildes Kurpnieku amata lāde.
Konferencē restauratori dalīsies ar savu pieredzi un ieteikumiem, kā pareizi glabāt un aprūpēt muzeja krājuma priekšmetus, lai muzeja darbinieki savas nezināšanas un neprasmes dēļ nekļūtu par kaitniekiem, kas pasliktina muzeja krājuma priekšmetu fizisko stāvokli.

2.Restauratoru seminārs 29.04.24. augsta 1 samaz   IELŪGUMS 29.04 restauracija samaz