dev1

Jaunieši nolieciet telefonu malā, ņemiet līdzi savus vecākus un nāciet laukā uzspēlēt kādu pagalmu spēli, uzzināsi kādas spēles spēlēja Tavi vecāki un vecvecāki, varēsi to kopā arī izdarīt. Un tāpēc gaidīsim jūs visus 17. jūnijā plkst. 19.00 pie Aizputes novadpētniecības muzeja uz pasākumu “Pagalmu spēles Pilsmuižas pagalmā”.
Mīļie vecāki cik bieži jūs pavadāt laiku kopā ar saviem bērniem? Laiks kopīgam ģimenes pasākumam, pašiem būs iespēja atcerēties bērnību un atsaukt atmiņā jaukos mirkļus.
Nāciet spēlēt spēles kopā ar mums mūsu pagalmā.
Paldies par pasākuma ideju mūsmājas kaimiņam Mārtiņam Santam.

Lasīt tālāk ...

 

No 24. maija Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāma četru fotogrāfu apvienības “Četri elementi” darbu kopizstāde “Laternu stundā”.

“Četri elementi” ir četri dažādi cilvēki-foto entuziasti-katrs ar savu dzīves pieredzes bagāžu: Ilga Lasmane, Ilona Gabaliņa Kila, Normunds Kaprano un Rolands Drāznieks, kuri katrs ikdienā strādā dažādās jomās, bet viņus vieno kopīga interese par fotografēšanu. Viņuprāt, tā ir tik aizraujoša un interesanta nodarbe, kas rosina radoši domāt un izpausties.

Lasīt tālāk ...

Kā ik gadu, maija 3. sestdienā-18. maijā- visā Latvijā notiks akcija "Muzeju nakts". Arī pie mums- Aizputes novadpētniecības muzejā notiks pasākums “Sauc-un Tev atsauksies”. Pasākumā būs iespēja iepazīt Aizputes pilsētu, ielūkoties vēstures lappusēs un izbaudīt tautasdziesmu spēku kopīgā padziedāšanā.

Lasīt tālāk ...

27. aprīlī plkst. 14.00 Aizputes novadpētniecības muzejā neirografikas nodarbība.

Šī metode apvieno domu un līniju. Šis ir pats ātrākais un vienkāršākais veids, kā formēt jaunu realitāti. Metode palīdz pašā vienkāršākajā un elegantākajā veidā izmainīt esošo uz vēlamo. Izlīdzināt komunikāciju jeb kurā līmenī: ar sevi, tuviniekiem, partneriem, naudu, biznesu, organizācijām, procesiem, situācijām.

Unikāls veids izgaismot simbolus, noformēt zīmes, izveidot kodu, kas atver jeb kuras dzīves situācijas atrisinājumu, pašos dažādākajos tās kontekstos.

Lasīt tālāk ...

16. aprīlī plkst. 18.00 Aizputes novadpētniecības muzejā. Kosmētikas gatavošanas meistarklase

Aicinām piedalīties smaržu un kosmētikas gatavošanas meistarklasē. Gatavosim karsēto emulsijas tipa sejas krēmu, dziedinošu krēmu uz alvejas želejas bāzi, zobu pastu un dezodorantu. Izgatavotie produkti paliek lietošanā. Būs iespēja izvēlēties vistīkamāko krēma aromātu no bagātīgā ēterisko eļļu klāsta. Nodarbībuvada Zane Frickausa no Liepājas. Dalība: 21 eiro.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta - rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 29823944 (Māra).

Lasīt tālāk ...

 

Tautas Lietišķās mākslas studijas “Kursa” 60 gadu jubilejas izstāde “Rakstu līkloči”

No 6. marta muzeja izstāžu zālē apskatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studija "Kursa" 60 gadu jubilejas izstāde "Rakstu līkloči".
Pirms 60 gadiem mākslinieces Ernas Ošeles vadībā tika dibināts rokdarbu pulciņš, kurā dalībnieces sāka strādāt ar izšūšanas darbiem. Ilgus gadus Erna Ošele bija arī studijas vadīja.
Gadu gaitā pulciņš pārtapis par vienu no lielākajām mākslas studijām Latvijā, šo pozīciju saglabājot līdz mūsdienām. No studijas dibināšanas dienas līdz šodienai čaklo rokdarbnieču pulkā vēl joprojām darbojas divas dalībnieces – Alma Pirkule un Vilma Otrupe.

Lasīt tālāk ...

12. martā plkst.18.00 Punktiņmandalu meistarklase. Katrs sākuma brīdis ir īstais! Šajā vakarā Tavs jaunais sākums var būt Punktiņmandalām!
Tev tiek dāvāta lieliska iespēja radīt savu iedvesmas Punktiņmandalu!
Ar katru uzlikto punktiņu mēs modināsim ziemas miegā snaudošo enerģiju, piedosim jaudu savai Esībai un izbaudīsim savu Radīšanas potenciālu!
Šī tehnika palīdz apstādināt domas un vērst uzmanību uz pašu procesu, kurā šobrīd esi. Šajā mirklī savienojot mandalas spēku ar neskaitāmiem simtiem un tūkstošiem punktiņiem mēs katrs piepildām kosmosu ar savām patiesajām sirds vēlmēm un nodomiem, ar savu radīšanas prieku mēs nojaucam visas robežas, noliekam malā visas maskas un kļūstam brīvi savā esībā un radām enerģijas virpuli, kurš spēj piepildīt un transformēt visu, kas radies nemīlestībā.
Muzeja Saimes istabā Tevi gaidīs visi nepieciešamie materiāli radīšanas procesam, karsta tēja ar viegli sajūtamu pavasara elpu.

Nodarbību vada Sarmīte Eiduka
Dalības maksa- 15 eiro. Pieteikšanās- pa tālruni 29823944 (Māra)

Lasīt tālāk ...

Būs smaržīgi! Katram būs iespēja pagatavot savu īpašo augu maisījumu no augu saknēm, ziediem, lapām un koku mizām, kas uguns klātbūtnē tīra, attīra un smaržojot tonizē visu visapkārt. Kvēpināšana ir sensens attīrīšanas rituāls. Tas tīra ķermeni, garu un dvēseli, ir uzticams draugs vientulībā, dod mieru stresainā dienā.
Ilze dalīsies savā pieredzē par dažādiem augu kvēpināšanas veidiem un 4 no tiem katrs pagatavosim.
"Vīraki", konusi, stiebriņi, augu pulveri un ogles no īsta ugunskura.
Viss pavisam īsts no mežiem un pļavām. Nodarbību kā uzburt pašam savu smaržu kokteili no Latvijas augiem mācīs Ilze Svilpe
Dalība: 10 eiro
Iepriekšēja pieteikšanās - rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 29823944 (Māra). Vietu skaits ierobežots.

Lasīt tālāk ...

Mūziķis Ēriks Upenieks aicina uz jaunu meditācijas koncertprogrammu, īpašā Dabas un Visuma skaņojumā, 432 Hz frekvencē!
Šis ir jau otrais miera un harmonijas līdzsvara atjaunošanas koncerts, šoreiz gan lieliem, gan maziem.
Lūgums katram ņemt līdzi sedziņu vai spilventiņu, vai abus, jo koncerts būs baudāms katram ērtākā pozā.
Pieteikšanās un informācija: E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Tālrunis: +371 22403077
Ieejas maksa 10,- EUR. (Vai pēc iespējām) Būs iespēja iegādāties CD.
Sīkāka informācja Facebook lapā: Eriks Upenieks Music.

Lasīt tālāk ...

Aicinām uz  nodarbību Ķermeņa atjaunošanas līnija

 21. februārī plkst. 18.00
"Body Restart" komanda nu jau kādu laiku pie mums-Aizputes novadpētniecības muzejā- cilvēkiem palīdz apgūt apzinātas elpošanas metodes, iesaka un pamāca, kā ar apzinātas un sabalansētas elpošanas palīdzību  uzlabot savu pašsajūtu, iegūt vairāk enerģijas un dzīvesprieka. Nodarbību vada Aigars Mozulis un Santa Melece. Ar īpašu ierīci nodarbības laikā tiek veikta ķermeņa veselības diagnostika, vērota dinamika, kā ar elpošanas palīdzību uzlabojas veselības sākotnējie rādītāji.  Lai izglītotu citus, viņi  zināšanas  apgūst arī paši, mācoties Rīgas Stradiņa universitātes nutricioloģijas grupas kursā.
Maksa par nodarbību 20 €
Nodarbības ilgums 2,5-3 h
Iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot uz tālr. 26368966 (Santa)

Lasīt tālāk ...

 

 


 

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00