dev1

No autora rakstītā par savu daiļrades ceļu:

mākslas fotogrāfiju kolekcijā „Līdzgaitnieki” laika gaitā esmu apkopjis vairāk nekā pusotra simta darbu. Tajā skatāmi man pazīstamu dzejnieku, rakstnieku, skatuves mākslinieku, gleznotāju, dziedātāju, komponistu, zvejnieku, augļukoku selekcionāru, zemnieku, pedagogu un mežu kopēju portreti– īsāk sakot, te pārstāvēti ļoti atšķirīgu profesiju un nozaru ļaudis. Taču tos visus vieno tādas īpašības kā krietnums, godaprāts un darbam urdošs nemiers. No šiem cilvēkiem esmu mācījies radošumu un darbīgumu. Kaut gan savas 80 gadu jubilejas izstādē, ko Aizputes Novadpētniecības muzejā nododu skatītāju vērtējumam, bija iespējams eksponēt tikai daļu no šīs mūža gaitā krāto fotogrāfiju kolekcijas, priekšstatu par ieceri tā sniedz. Domāju, ka katram ir skaidrs, ka runa šoreiz nav tikai par man pasaulē pašiem dārgākajiem un vismīļākajiem cilvēkiem - manu ģimeni, tai piederīgajiem un tuvākajiem draugiem.

Lasīt tālāk ...

No 30. novembra muzeja izstāžu zālē apskatāmi mūsu kaimiņu-Priekules novada Bunkas pagasta floristikas pulciņa „Paula” dalībnieču radītie darbi. Šī izstāde ir Bunkas pagasta rokdarbnieču sveiciens Aizputes novada iedzīvotājiem Ziemassvētku gaidīšanas laikā, tuvojoties gada izskaņai. Darbu autores pavasarī apmeklēja Aizputes novada rokdarbnieku darbu izstādi” muzejā „Par prieku sev un citiem” un izteica vēlmi savus brīvā laka darbiņus parādīt arī aizputniekiem. Sacīts, darīts! Jāredz taču, ko dara mūsu kaimiņi, tādēļ veram savas durvis plaši, jo plaši!

Lasīt tālāk ...

Projektā „Domā. Dari. Dalies!” piedāvātās aktivitātes tuvojas finiša taisnei.

7. decembrī plkst.18.00 aicinām uz projekta pēdējo nodarbību „Jumta paksī vējš stabules spēlē”, kurā uzzināsim to, kāpēc mūsu senči pie savām mājām karināja vēja zvanus ,un kādam mērķim tie kalpoja, kā arī iepazīsim to izgatavošanas procesu. Ikvienam interesentam meistardarbnīcā būs iespēja pašam savām rokām izgatavot vēja zvanu. Nodarbību vadīs muzejpedagoģe Māra Tīmane.

Lasīt tālāk ...

Novembrī un decembrī Aizputes novadpētniecības muzejā ikviens interesents tiek aicināts uz radošajām nodarbībām otrdienas vakaros , jo īpaši mīļi gaidītas ģimenes ar bērniem, uz kopā būšanu, kopā radīšanu, darbnīcās iegūsiet ne tikai jaunas prasmes, bet tā būs iespēja pašu rokām gatavot  svētku dāvaniņas ar ko iepriecināt sev tuvos un mīļos. Otrdienu vakaros muzejs ir atvērts ikvienam, kas gatavs ko jaunu uzzināt, iemācīties un dalīties.

Lasīt tālāk ...

8. decembrī plkst. 12:00 Aizputes novadpētniecības muzeja ekspozīcijas  “Senās lauku amatu prasmes”  Saimes istabā viesosies Solvita Kūna. Kura pārstāv uzņēmumu ,,Cade,, , kurš ir lielākais ēterisko eļļu ražotājs visā Baltijā pēc augu dažādības. Nelielajā ,,Cade,, darbības laikā ir iegūti ēteri vairāk kā no 40 dažādiem Latvijas augiem, tajā skaitā ir vairākas ēteriskās eļļas, kuras neiegūst nekur citur pasaulē, kā  vienīgi Latvijā.

Solvita Kūna ir zinoša par augu iedarbību, vērtīgajām auga uzturvielām un mijiedarbību uz cilvēka organismu. Lekcijā uzzināsim kādus augus lietot, lai stiprinātu imunitāti, attīrītu ķermeni no toksīniem, kā arī kā pašiem  gatavot dažādus augu – eļļas ekstrakstus, lai mazinātu sāpes, saglabātu tvirtu ādu, vai novērstu saaukstēšanos

Lekcijas ietvaros interesentiem būs iespēja par nelielu atsevišķu samaksu izgatavot pašiem savu eļļas izvilkumu.

Pieteikšanās obligāta T: 29823944 (muzejpedagoģe Māra)

22. novembrī plkst. 18:30 APZINĀTAS ELPOŠANAS NODARBĪBA muzeja ekspozīcijas “Senās lauku amatu prasmes” Saimes istabā. Vada Aigars Mozulis.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta pa tālruni 29823944 (muzejpedagoģe Māra).

Lai vadītu biznesu, veiktu svarīgas lietas, ir jābūt veselam, mierīgam un pārliecinātam par sevi.

Elpošana - viena no visvienkāršākajām tehnikām, ko var praktizēt teju jebkurā vietā: mājās, ofisā, kafejnīcā, braucot trolejbusā... Nepieciešams tikai apsēsties, aizvērt acis un elpot, vienlaikus sekojot savai elpai un sajūtām...

Aigara Mozuļa izstrādātā īpašā elpošanas vingrinājumu sistēma nostiprina garīgo un fizisko veselību:

  • Iestājas iekšējs miers
  • Nostabilizējas ķermeņa elpošana
  • Sabalansējas prāts ar ķemeni
  • Palielinās koncentrēšanās spējas
  • Atjaunojoties enerģijas plūsmai, notiek pašatveseļošanās.

27. novembrī plkst. 18:00 Meistardarbnīca “LABO DOMU UN DARBU KALENDĀRA VEIDOŠANA” muzeja ekspozīcijas “Senās lauku amatu prasmes” Saimes istabā. Pie durvīm jau klauvē Adventa laiks, laiks ieklausīties sevī un citos, tādēļ aicinām uz īpaša, labo domu un sajūtu kalendāra veidošanu, kalendāra, kurā pati lielākā vērtība ir svētku gaidīšanas sajūtu lološana, savu un apkārtējo cilvēku labo sajūtu audzēšanu.

Līdzi ņemamas krāsainas lapas, dažāda veida rakstāmie, šķēres. Dalība: 2 eiro.

20. novembrī plkst. 18:00 “STĀSTU VAKARS”  kopā ar Kazdangas folkloras kopu “Zīle” muzeja ekspozīcijas “Senās lauku amatu prasmes” Saimes istabā. Mūsu dzīve nav iedomājama bez stāstiem un pasakām, stāsti tā ir daļa no mūsu ikdienas. Agrāk ļaudis vakaros pulcējās saimes istabā uz vakarēšanu, parunāšanu, kopā būšanu, sevis un citu iepazīšanu, dalīšanos un klausīšanos. Mīļi gaidīts ikviens, liels un mazs, ar stāstu, ar vēlmi klausīties. Priecāsimies, ja būsi paņēmis līdzi kādu skaistu piedzīvojumu stāstu vai spoku stāstu, pašu priekam arī kādu cienastiņu, ar ko panašķēties. Tevi gaidīsim muzejā ar siltu tēju.

13. novembrī plkst. 18:00 Meistardarbnīca “NOĶER SAVU SAPNI”. Muzeja ekspozīcijas “Senās lauku amatu prasmes” Saimes istabā. Darbnīcā gatavosim sapņu ķeramos. Vēlams līdzi ņemt dziju vai tambordiegus, lentītes, pērlītes un spalviņas, adatas. Dalība: 2 eiro.

Šī ir viena no radošo otrdienu cikla „Svētkus gaidot” nodarbībām,  kur ikviens interesents tiek aicināts uz radoši darboties. Jo īpaši mīļi gaidītas ģimenes ar bērniem, uz kopā būšanu, kopā radīšanu, darbnīcās iegūsiet ne tikai jaunas prasmes, bet tā būs iespēja pašu rokām gatavot svētku dāvaniņas ar ko iepriecināt sev tuvos un mīļos. Audzēsim sevī svētku un kopības sajūtu. Uz tikšanos radošajās otrdienās!

7. novembrī plkst. 18:30 “SPĒKA DZIESMU VAKARS”  kopā ar grupu “ Baltās dūjas” muzeja ekspozīcijas “Senās lauku amatu prasmes” Saimes istabā.  Aicināts ikviens, kam tuva un mīļa ir dziedāšana. Silta tēja un dziesmu vārdi būs sarūpēti.

Dalība: 5 EUR (līdzmaksājums par telpām un grupas “Baltās dūjas” ceļa izdevumiem)

Kopsim savas latviskās tradīcijas, celsim savu dziesmu godā, ritināsim dziesmu kamolīšus, ļausim balsij sevi dziedināt un skaņai sevi piepildīt, celsim savu iekšējo spēku, būsim spēkā caur savu dziesmu! Spēka dziesmu grāmatā rakstīts: "Tautas dziesmas ir tautas spēkam. Ja Dievs ir iedevis balsi runāt, Viņš ir iedevis balsi sevis dziedināšanai. Sevi dziedināt nozīmē likt un ļaut sev dziedāt. Līdz ar to notiek dziedināšana, dziedēšana, dziedāšana. Šīs unikālā spēja ir dota katram un tā ir unikāla iespēja katram.

Dainu vibrācijas ļauj sasniegt lielus dziļumus cilvēkā. Dziesma atveras, kad dzied, apzinoties, ka tā ir liela dārgumu krātuve.

Šis spēka dziesmu sadziedāšanas vakari kopā ar grupu "Baltās dūjas" no Saldus notiek katra mēneša pirmajā trešdienā.

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00