dev1

Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē izstāde no muzeja krājuma "Aizpute, Visvalža Actiņa acīm veroties".

Izstāde ir veltījums Aizputes fotogrāfa 90. dzīves gadskārtas atcerei.

Apskatāma no 9. augusta visu augusta mēnesi.

Aizputes pilsētas svētku ietvaros 11. augustā plkst. 13:00 - 15:00 Jaunās Pilsmuižas pagalmā, Skolas ielā 1, Aizputes novadpētniecības muzejs piedāvā radošo darbnīcu no cikla "Veco lietu jaunā dzīve".

Mums katram mājās ir lietas, kas tuvas un mīļas, lai arī nolietojušās, taču izmest tās žēl. Tāpēc Aizputes novadpētniecības muzejs ar šo darbnīcu uzsāk radošo darbnīcu ciklu, kurās veciem priekšmetiem un lietām tiks piešķirtas jaunas funkcijas: tos salabojot, uzlabojot, pārkrāsojot, pāršujot vai visādi citādi pārveidojot, lai tie atkal iegūtu sadzīvē vai interjerā lietojamas lietas statusu ar jaunu imidžu.

Lasīt tālāk ...

Atkārtošana - zināšanu māte ir teiciens, no kā nevajadzētu kaunēties. Jāņi bija pirms gada un, atzīsimies, no visām neskaitāmajām Jāņu tradīcijām, par ko raksta žurnāli un stāsta folkloristi, atmiņā vien palikušas dažas. Taču nogodāt vasaras saulgriežus tā PA ĪSTAM gribās, tieši tāpat gribās, lai svinēšana ir jēgpilna un nestu gaidāmos rezultātus - veselību un jaunību, iedvesmu, auglību visās sfērās un, galvenais, sajūtu, ka IR! Ir nosvinēts un labi nosvinēts! Par senču tradīcijām vasaras saulgriežu svinēšanā 19. jūnijā plkst 18:00 stāstīs pasaules tautu tradīciju pētniece, žurnāliste un kazdandzniece Elīna Medene - īsi, skaidri, kodolīgi, ar paskaidrojumu, ko darīt, lai izdotos un ko nedarīt lieku, par simboliem un stihijām, par jautro un par dziļo, par apzināto un neapzināto.

Lasīt tālāk ...

Jāņu nakti nepazinu,
Kura sieva, kura meita:
I sievàm(i), i meitàm(i)
Zaļš ozola vainadziņš.

Vēlies uzzināt kāda ir vainagu smboliskā nozīme?
Vēlies uzzināt kā sapīt visstiprāko vainagu?

Lasīt tālāk ...

2. jūnijā gaidām ciemos rucavniekus - fotogrāfus - tēvu un dēlus Arnoldu, Jāni un Andi AIGARUS un koktēlnieku Jāni ŽĪMANTU, kuri muzeja izstāžu zālē iekārtos savu darbu izstādi, apmeklētājiem izstāstot BEZGALĪGO STĀSTU.

​​Par ko ir šis stāsts, nāc un uzzini, apskatot izstādes darbus!

Izstāde Aizputes muzejā viesojas līdz 7. jūlijam.

Lasīt tālāk ...

"Muzeju nakts" pasākumu ietvaros 19. maijā no plkst. 18:00 - 24:00 aicinām un piedāvājam meklēt un izzināt Aizputes šūpuli, aizdomājoties par to, kas ir tie notikumi, vietas un cilvēki, kas ir izauklējuši mūsu pilsētu tādu, kāda tā ir mūsdienās.

Lasīt tālāk ...

Aizputes novadpētniecības muzejs arī šogad būs akcijas "Muzeju nakts 2018" dalībnieks un saviem apmeklētājiem 19. maijā piedāvās dažādas aktivitātes, kas saistītas ar šī gada akcijas tēmu ŠŪPULIS.

Aizputes zonālās slimnīcas Dzemdību nodaļā , pateicoties dakterēm Rasmai Vītolai, Ingrīdai Circenei un nodaļas atsaucīgajam personālam ,pasaulē nākušas vairākas aizputnieku paaudzes. Savulaik Aizputes Dzemdību nodaļa bija izslavēta tuvu un tālu kā vieta, kurā jaunās māmiņas un jaundzimušie tiek aprūpēti ar īpašu sirsnību, tāpēc  šurp dzemdēt braukušas māmiņas no visas Kurzemes un pat Rīgas.

Lasīt tālāk ...

Piektdien, 13. aprīlī plkst.17:00 atklājam Aizputes novada rokdarbnieku darbu izstādi "Par prieku sev un citiem 2018". Kā ik pavasari - jau astoto gadu. Izstādē ar 938 darbiem piedalās 50 Aizputes novada iedzīvotāji.Aicinām apskatīt novada iedzīvotāju čaklo roku veikumu!

Lasīt tālāk ...

24. MARTĀ aicinām kopā pavadīt laiku, darbojoties Lieldienu noskaņās!

12:00 – 13:30 Pavasara sklandraušu darbnīca un zaķu masku darbnīca „Noķer zaķi aiz ausīm"
13:30 – 14:30 Jaunās muzejprogrammas „ĒNU TEĀTRA DARBNĪCAS" atklāšana un kopīga Lieldienu leģendas radīšana.

Mērķauditorija: 1. – 5. klašu skolēni un ģimenes ar bērniem.

Ieeja pasākumā: 1, 50 EUR.

Post Sriptum jeb piezīme: ja Tu zaķim krāšņas ausis gribi, ņem no mājām audumu un līmi, liec aiz auss pavisam droši - derēs arī adata, diegs un šujampogas!

Jūras tematika Latvijas fotogrāfu kopizstādē Aizputes muzejā.

Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marina’2017” ietvaros pagājušajā vasarā, Jūrmalas fotostudija “Aspazija” rīkoja plašu fotoizstāžu sēriju ar apvienojošu nosaukumu “Foto Marina’2017”, kurā piedalījās 69 autori no 12 Latvijas fotoklubiem. Skatītājiem vienlaicīgi tika piedāvātas četras izstādes, kurās varēja redzēt ap 100 iekšējās atlases rezultātā izvēlētus darbus. Izstāžu kuratore bija mākslas zinātniece Sarmīte Sīle un izstāžu sērija ir Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansēto iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā atbalstīts projekts.

Izstāde muzeja izstāžu zālē apskatāma no 5. marta līdz 5. aprīlim.

Lasīt tālāk ...

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00