Kā ik gadu, maija 3. sestdienā-18. maijā- visā Latvijā notiks akcija "Muzeju nakts". Arī pie mums- Aizputes novadpētniecības muzejā notiks pasākums “Sauc-un Tev atsauksies”. Pasākumā būs iespēja iepazīt Aizputes pilsētu, ielūkoties vēstures lappusēs un izbaudīt tautasdziesmu spēku kopīgā padziedāšanā.

Muzeju nakts pasākumā Jums būs iespējams piedalīties izzinošā spēlē ģimenēm Jaunās pilsmuižas pagalmā “Es, mana pilsēta, mans novads un mana valsts”, spēle, ka vērsta uz sadarbību, veiklību un zināšanām.

Sadarbībā ar Aizputes uzņēmējiem, iestāžu darbiniekiem Muzeju nakts pasākuma ietvaros būs arī virtuālā erudīcijas spēle “ Cik labi Tu pazīsti Aizputi?”.  Šī ir spēle  par Aizputes vēsturi,  par tās šodienu, cilvēkiem, notikumiem, iestādēm un uzņēmumiem. Lai piedalītos šai erudīcijas spēlē katram dalībniekam ir jābūt viedtālrunis ar interneta pieslēgumu. Zinošākie un veiklākie erudīcijas spēles dalībnieki saņems vērtīgas balvas, ko sarūpējuši mūsu pilsētas uzņēmumi un iestādes.

Gundars Sisenis dalīsies savos stāstos, ko daudzu gadu garumā kopā ar dēlu apkopojuši par 10. Aizputes kājnieku pulku, par notikumiem, par personībām, tas būs stāsts par mūsu valsts brīvību. Tā būs lekcija, fotostāsts un diskusijām “ Viņi cīnījās par savas valsts brīvību. 10.”. Bet, ja Tev ir, kas zināms par 10. Aizputes kājnieku pulku, ņem savu stāstu līdzi un padalies.

Pasākuma noslēgumā koncerts- sadziedāšanās kopā ar grupu “Baltās dūjas” “Man pieder tēvu zeme ar visām atmatām, Man pašam kungam būt, man pašam arājam!”. Dziesmu vārdi tiks rādīti uz lielā ekrāna, lai ikviens pasākuma dalībnieks var vienoties kopīgā stiprinošā dziesmā.

Uz tikšanos!

muzeju nakts 2019