Ar šo tiek paziņots katram, it īpaši tiem, uz kuriem šis attiecas, ka es, Oto Štrombergs, apakšā minētajā datumā, pēc labas gribas un ar savu mantinieku piekrišanu likumīgi un pareizi esmu pārdevis, kā arī ar šī raksta spēku pārdodu un atdodu cienījamajam un ievērojamajam kungam Peteram Veisam, pilsētas eltermanim, visiem viņa mantiniekiem un pēcnācējiem namu Aizputes miestā, kas atrodas starp Ernsta Meigera un Hansa Berhena zemēm, ar piederošo dārzu, kā arī zemesgabalu uz Gurķu kalna, 6 pūrvietas lielu, un pļavu pie Tebras, 7 kaudzes lielu, par 90 poļu florēniem, ko pilnībā esmu saņēmis savās rokās labās, derīgās monētās, un pievienojis tos savam un manējo labumam. Tādēļ es saku un atļauju savā un mantinieku vārdā, ka par minēto pirkuma summu atsakos no visām tiesībām uz namu, zemēm un visiem tā piederumiem, nododu pirkuma tiesības un to atbrīvoju, lai viņš varētu izmantot pirkuma tiesības īpašumu pārdot, ieķīlāt un atdot pēc savas gribas un patikšanas kā viņa pilnīgu īpašumu. Es arī apsolos pircējam un viņa mantiniekiem nekaitēt viņiem ar jebkādiem iebildumiem un ierunām, bet stingri un uzticīgi atturēties no ļaunprātības. Un šis dzimtpirkuma līgums lielākas ticamības dēļ ir apstiprināts ar pilsētas zīmogu un fogta parakstu. Aizputē, 1656.g. 24. maijā.

Es, Elizabete Handlere, godājamā un ievērojamā Ādama Bernera atraitne, ar šo atklāti paziņoju sev, un augstas un zemas kārtas personām, lai kāda stāvokļa tās arī nebūtu, it īpaši tām, uz kurām šis attiecas uz jāzina, ka es ar augstās un zemās priekšniecības atļauju, jo savā atraitnes stāvoklī biju nonākusi trūkumā, un augstākā mērā apkrauta parādiem, pārdodu savu namiņu, kas atrodas pretī klosterim. Tādēļ es pārdodu savu namu un sētu pretī klosterim ar visiem tam piederošajiem tīrumiem un ganībām, savam mīļajam brālim, godātajam, ievērojamajam mākslas zinātājam Karolam Handleram, kreditoru un labu draugu klātbūtnē par 300 poļu guldeņiem, ko esmu saņēmusi savās rokās labās, derīgās monētās, esmu piešķīrusi viņam un viņa mantiniekiem par dzimtu, un par šo naudu pilnīgi esmu piešķīrusi un atbrīvojusi savam mīļajam brālim Karolam Handleram, viņa mantiniekiem un pēcnācējiem, apsolos viņam un viņa mantiniekiem nekaitēt ar jebkādiem iebildumiem un ierunām, bet stingri un uzticīgi atturēties no ļaunprātības. Lai apliecinātu šī raksta patiesumu, esmu lūgusi birģermeistaram apstiprināt to ar savu parakstu un pilsētas zīmogu. Tas noticis Aizputē, 1640.g. 21. oktobrī.

Daniels Meijers, birģermeistars