dev1

ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI

 
MUZEJPROGRAMMA JAUNLAULĀTAJIEM: "KAMOLA STĀSTS"

 

Ja plānojat vai organizējat kāzu programmu, mēs piedāvājam īpašu programmu, kurā ietilpst dažādi spēcinoši uzdevumi jaunlaulātajiem.

Kamola stāsts – tas ir garīgs, emocionāls ceļojums, kurā savij divu vai vairāku krāsu pavedienus vienā, apvienojot sievišķo horizontāli ar vīrišķo vertikāli, savijot sievieti un vīrieti par veselumu.

Kāzu piedāvājumi

 

Kāzu piedāvājumiKāzu piedāvājumiKāzu piedāvājumi

Kāzu piedāvājumiKāzu piedāvājumi

 

RITUĀLI JAUNAJIEM PĀRIEM

Pirmskāzu līgavas un/vai līgavaiņa iniciācija

Lai taptu par sievu un vīru, ir jāiekāpj nākamajā līmenī, dzīves posmā. Šī iekāpšana/pārkapšana tiek saukta par iniciāciju, un ietver sevī dažāda veida pārbaudījumus (fiziskus, psiholoģiskus un gara spēku pārbaudošus) un darbības, rituālus, lai sevi mainītu, attīstītu, pārkāptu sev pāri, transformētu enerģētiski un psiholoģiski ar mērķi kļūt gatavam būt par sievu vai vīru. Rituāli notiek dabā, šķirti no sievas/vīra, tikai vadītāja un, ja ir vēlme, dažu tuvāko attiecīgā dzimuma draugu lokā.


Senie pāra savienošanas rituāli

Rituāli jaunajiem pāriem

Senos laikos neiztrūkstoša kāzu sastāvdaļa bija atsevišķs, dziļi personisks un garīgs rituāls, ko veica pieredzējis pāris jaunajam pārim, nododot svētību un savienojot jaunā pāra rokas un sirdis. Pie šāda veida intīmajiem rituāliem pieskaitāmi daži latviešu tradīcijā sastopamie līdzināšanas rituāli (cimdu uzvilkšana, roku sadošana, satīšanās vienā jostā, kāju likšana uz akmens u.c.), kā arī daudzi citi šamaniskās pasaules jeb cilvēka un dabas mijiedarbības rituāli. Patiesa savienošanās bez daudzo kāzu viesu acīm pie dižkoka, dižakmens, upes, ezera vai jūras dzīvās uguns etnomūzikas instrumentu pavadībā ir mirklis, ko atcerēsies uz mūžu.


Skaņu terapija jaunajam pārim

Rituāli jaunajiem pāriem

Kvarca kristālu skanošo bļodu meditācija tiek izmantota ārstnieciskos, dziednieciskos un meditatīvos nolūkos, ļauj relaksēties un, guļot tumsā, sveču gaismā, tuvu blakus un rokrokā, labāk sajust otra cilvēka iekšējo pasauli, iegrimt savā un piedzīvot nekad nedzirdētas frekvences, kas paver iespēju ieraudzīt pasauli no jauna.

Savukārt, šamanisko bungu un etnomūzikas instrumentu meditācija uzjundī iekšējo uguni, savieno ar seniem ritmiem un mītiskām melodijām, uzlādējot un iedvesmojot pāri jaunam sākumam.

Visi izmantotie mūzikas instrumenti – skanošas bļodas, zvani, tinkšas, gongs, kokle, vargani, bungas, lietuskoks – veic ķermeni un prātu sakārtojošu, attīrošu un dziedinošu funkciju.


Pirts un skaņas rituāls pārim

Rituāli jaunajiem pāriem

Viens no vissenākajiem pirmskāzu un kāzu rituāliem ir kopīgs pēriens pirtī smaržīgu augu, pustumsas un mistisku skaņu klātesamībā. Rituāla veicēji sadarbībā ar sertificētu pirtnieci Ingu Kalniņu pirtiņā Aizputes novadā uzburs neaprakstāmas audiālas, psihoemocionālas un ķermeniskas labsajūtas noskaņu, lai jaunais pāris, tīrs un savienots, dotos tālāk kopīgajā dzīves ceļā.

Rituāli jaunajiem pāriem

 

Piezīmes:

Pirms rituālu veikšanas jaunajam pārim vēlams tikties ar rituālu vadītājiem un izrunāt pasākuma norises gaitu un iepazīties tuvāk, lai rituālam būtu lielāks spēks, bet rituāla dalībnieki – brīvāki un atvērtāki. Cena atkarīga no rituāla veida, ilguma un vietas.

Plašāka informācija rakstot uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot +371 29774842.

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00