dev1

No 24. februāra līdz 28. martam Aizputes muzeja izstāžu zāle būs mājvieta latviešu tautas tērpos ģērbtām lellēm - Bārbijām un Keniem, kas uz Aizputi atceļojušas no Zviedrijas ar Latvijas vēstnieka Zviedrijā - Ginta Jegermaņa - līdzi doto Ceļamaizi somā.

Šīs 30 lelles ir tikai neliela daļa no vienreizējās - vairāk kā 200 leļļu kolekcijas, kas kopš 2000. gada rudens apskatāma Latvijas vēstniecībā Zviedrijā. Tās latviešu tautas tērpos ietērpušas Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone pagājušā gadsimta 70. gados.

„Mūsu leļļu stāsts ir tik aizkustinošs un dziļš. Tas krāšņi parāda latviešu ilgas pēc zaudētās dzimtenes, runā par vēlmi nodot gadsimtiem krātās tautas zināšanas nākamajām paaudzēm. Marija Muzikante un Dzidra Ciparsone radīja šo kolekciju laikā, kad reti kurš ticēja, ka Latvija jebkad atgūs neatkarību. Mūsdienās nereti dzirdam cilvēkus noniecinām Latviju. Tāpēc man gribētos, lai Marijas Muzikantes un Dzidras Ciparsones atstātais mantojums ir daļēji pieejams arī cilvēkiem Latvijā. Apskatot Marijas un Dzidras darinātos tautastērpus, mums ir dota neparasta iespēja domāt par un apzināt mūsu tautas vēsturi tās skaudrajā daudzveidībā", tā līdzi dotajā Ceļamaizē raksta izstādes krusttēvs Gints Jegermanis.

Lelles jau ciemojušās Ķekavā un Kandavā. Ceram, ka tās labi jutīsies arī pie mums Aizputē, ar savu klātbūtni iepriecinot kā lielus, tā mazus.

LellesLellesLellesLelles

LellesLellesLellesLelles

LellesLelles 

 

JAUNUMI UN AKTIVITĀTES

 

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00