dev1

Izstādes "ATCEROTIES BĒRNĪBU" atklāšanas svētki 4. augustā plkst. 17:00 muzeja izstāžu zālē.

Izstāde apskatāma līdz 6. septembrim.

Pilsētas svētku ietvaros 4. augustā plkst.17.00 Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Rīgā dzīvojoša aizputnieka Agņa Karlsona fotogrāfiju izstāde “Atceroties bērnību”.

Savus bērnības un jaunības gadus Aizputē dzimušais A. Karlsons pavadījis dzīvojot Kalvenē, tāpēc bieži iznācis ciemoties pie saviem vecvecākiem- Žaņa un Verēnas Segliņiem, Aizputē. Lai arī kopš 1998. gada viņa dzīvesvieta ir Rīga, Aizpute viņam iri sirdij tuva pilsēta ar tai raksturīgo arhitektūru - koka mājām, ielām, Tebras upes gleznainajiem līčiem un ūdensdzirnavām, tās krastos, kā arī ar Misiņkalna parku un estrādi, kuru būvējis viņa vectētiņš un amatnieks Žanis Segliņš.

“Ar Aizputi man saistās daudz patīkamu atmiņu. Jau pusgadsimtu, apciemojot mammu un radus, vēroju, kā Aizpute mainās un attīstās, saglabājot sev raksturīgo. Kaut ar fotografēšanu nodarbojos nesen, patīk izstaigāt Aizputi ar fotoaparātu rokās un iemūžināt pastaigas mirkļus. Ja es pasauli redzu citādi, tad tikai tāpēc, ka daba savā daudzveidībā ir neizsmeļams, iedvesmojošs iedvesmas avots”, izstādes anotācijā pauž A. Karlsons un sevi dēvē par fotogrāfu- entuziastu.

Agnis fotografē galvenokārt dabu un cilvēkus, jo patīk viss skaistais, kas ir ap mums- dabā un cilvēkos, to cenšoties parādīt savās fotogrāfijās. Fotografējot cilvēkus, viņš pamanījis, ka cilvēka sejas mīmika par cilvēku spēj pastāstīt daudz vairāk kā vārdi. Savukārt fotografējot ainavas, ar vienu kadru var notvert konkrētas vietas, pat valsts unikalitāti. Viņaprāt fotogrāfija ir lielisks veids, kā notvert mirkli un padarīt to mūžīgu. Bez fotografēšanas viņam patīk arī ceļot un klausīties labu mūziku.

Fotografēšana Agnim ir vaļas prieks no darba brīvajos brīžos. Interese par to viņam nāk līdzi no bērnības, tomēr nopietnāk tai pievērsies kopš 2013. gada, kad nopirka savu pirmo fotokameru, paralēli uzsākot arī apmeklēt foto kursus, kuros iegūtās zināšanas turpina pilnveidot pašmācības ceļā, lasot un skatoties aktualitātes par fotografēšanu un bilžu apstrādes tehnikām interneta vidē. Svarīga ir arī kontaktēšanās ar līdzīgi domājošiem, tādēļ kopš 2014. gada viņš ir VEF Kultūras pils Tautas mākslas fotostudijas RVR biedrs un fotokluba aktivitāšu ietvaros paguvis piedalīties vairākās foto izstādēs.

Fotoizstāde “Atceroties bērnību” Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē būs apskatāma līdz 6. septembrim.

Attēls 1Attēls 2Attēls 3

Attēls 4Attēls 5Attēls 6

 

 

JAUNUMI UN AKTIVITĀTES

 

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00