dev1

Aizputes novadpētniecības muzeja iesniegtais projekts "Domā. Dari. Dalies!" saņēma finansējumu Latvijas Valsts mežu atbalstītā VKKF projektu konkursā "Kurzemes kultūras programma 2018".

15. maijā tika parakstīts projektā paredzēto aktivitāšu finansēšanas līgums ar projekta koordinatoru - Kurzemes plānošanas reģionu.

Finansētā projekta mērķis ir veicināt dažādu paaudžu Aizputes novada un tā tuvākās apkārtnes iedzīvotāju iesaistīšanos Kurzemes materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma izzināšanas, iepazīšanas un saglabāšanas procesā, atraisot asociatīvo un simbolisko domāšanu.

Projekta aktivitātes - lekcijas un meistardarbnīcas plānotas no septembra līdz decembrim.

SEPTEMBRĪ aicinām pieteikties uz sekojošām nodarbībām muzejā:

  • Sestdien - 8. septembrī plkst. 10.00 - 15.00 aicinām uz lekciju "ZĪMES UN TO RAKSTĪBA. SENČU SAGLABĀTĀS ZINĪBAS UN TO PIELIETOJUMS" un meistarklasi savas Zīmes izveidei un lietošanai. Lektors un meistarklases vadītājs - Ingus Freibergs. Lekcijā tās dalībniekiem būs iespēja iepazīt senās Baltu Zīmes, to darbību un pielietojumu, Zīmju mijiedarbību dažādās sistēmās, Zīmes aizsardzībai, harmonizēšanai un enerģijas piesaistei, harmoniskas ķermeņa darbības uzturēšanas pamatprincipus un izejošās enerģijas organizēšanas veidus. Praktiskajā seminārā katram dalībniekam, balstoties uz lekcijā iegūtajām zināšanām, būs iespēja izveidot savu īpašo spēka-aizsardzības Zīmi un gūt iemaņas ienākošās un izejošās enerģijas plānošanā. Lektors un meistarklases vadītājs-Ingus Freibergs.

  • Trešdien 12. un 19. septembrī plkst.18.00 - 20.00 aicinām uz meistardarbnīcas "CELAIŅU AUŠANA" nodarbībām. Aizputes audējas Laimas Alunderes vadībā būs iespēja apgūt Kurzemē izsenis izplatīto krāsaino celaiņu aušanas tehniku ar celu galdiņiem. Uz darbnīcu līdzi ņemama vilnas dzija (3-4 krāsās), galda nazis ar apaļu galu un šķēres.

  • Sestdien, 22. septembrī plkst. 10.00 - 13.00 aicinām uz meistardarbnīcu "LATVJA SPĒKA DZĒRIENI" Aizputes Vīna darītavas pagrabā Skolas ielā 1, kurā Aizputes vīna darītavas saimnieks Mārtiņš Sants iepazīstinās ar latvju senajiem spēka dzērieniem ( bērzu sula, kļavu sula, skābputra, alus, vīns, sidrs, brandavs u.c.) un to darīšanas "virtuvi". Darbnīcas rezultāts – izpratne par ābolu sulas pārstrādes tehnoloģiskā procesa īpatnībām, lai no tās izgatavotu sev vēlamo spēka dzērienu vai kulinārijā lietojamo ābolu etiķi. Uz darbnīcu līdzi ņemami āboli - pārstrādei.

Vairāk informācijas pa tālruni 29623284 (Jolanta) vai rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

JAUNUMI UN AKTIVITĀTES

 

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00