Septembris Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē, tāpat kā dabā,  atnācis ar “Krāsu eksploziju” trīs aizputnieču radītajās gleznās.
Aizputes Mākslas skolas pedagoģes -Inga Eidiņa un Ance Ausmane un uzņēmēja Kristīne Grīnberga ir trīs draudzenes,  kas savulaik kopā  mācījušās Aizputes Mākslas skolā.

krasu spradziensglezna Inga Eidinaglezna Kristine Grinberga

Par vienu no sirdij tuvākajiem  kopīgajiem hobijiem gleznu autores atzīst iespēju kopā pavadīt laiku un gleznot  plenērā “Rūžciemā”- 400 gadus senā mājā  un brīnumjaukā vietā Pūrē  pie mākslinieces Lailas Kelles. To viņas kopīgi un azartiski dara jau piecus gadus, vienlaikus izbaudot iespēju  uz pāris dienām aizmirst par mājām, māmiņu pienākumiem un katliem.
“Turp ik reizi braucam pēc zināmas  un pazīstamas garšas sajūtām.“Rūžkalnos” top sajūtu gleznas, jo te nekas netiek uzspiests un katrs glezno to, ko vēlas un priekšā pasaka sirds”,  atzīst aizputnieces. Svarīgs viņām  ir savstarpējais iedrošinājums un pamudinājums, kā arī prieks par lielisko izklaidi un galarezultātu, kas rezultējas ar 1-2 gleznām katrai.
Izstādē ”Krāsu sprādziens” apskatāms viņu kopīgais veikums - 21 eļļas un akrila tehnikās radītās gleznas, kurās skatītāju  dažādās krāsu gammās uzrunā  jūra, ziedi, ainavas un klusās dabas.
Izstāde apskatāma līdz 20. novembrim. Aicinām ciemos!
Jolanta Berga
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja