Pašā vasaras viducī līdz Aizputei atceļojusi un  muzeja izstāžu zālē apskatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas “Fotast” četru  fotogrāfu iztāde “No skices līdz...”.

Šī izstāde ir trīs fotomākslinieku- Ilgas Lasmanes, Ilonas Gabaliņas Kilas un Rolanda  Drāznieka fotogrāfijās izstāstītais stāsts par savu kolēģi Irinu Tīri, viņas mīlestību uz gleznošanu, zīmēšanu un fotografēšanu. Izstādē eksponēti portreti, kuros māksliniece redzama skicējot vai gleznojot ar krāsām un krītiņiem, gan darbojoties foto studijā ar modeli. Izstādes koncepts rada iespēju izsekot līdzi mākslas darba tapšanas procesam, tādēļ izstādē apskatāmi gan fotogrāfijā apstādinātais mirklis, gan  Irinas Tīres radītais mākslas darbs.
Domājot par izstādē eksponēto fotodarbu tapšanas procesu, kas ilga pusgada garumā, fotomākslinieki atzīst, ka tuvāk iepazinuši Irinas lielo darbošanās vēlmi, viņas entuziasmu, lielo aizrautību un atbildības sajūtu. Saprasta arī viņas lielā zināšanu bagātība un vēlme ar to dalīties. Sadarbojoties, sajusts viņas sievišķīgais noslēpums, un , tikai garām ejot, autori viegli pieskārušies viņas dvēselei, cenšoties to neievainot. Fotogrāfijās atainotas gan Irinas Tīres emocijas, gan pārdomu brīži. Uzsvars ir likts uz mākslinieces rokām, jo tie ir instrumenti, ar kuru palīdzību viņa  realizē un savos darbos citiem nodod savu skatījumu uz dzīvi un apkārt notiekošo.

“Kāpēc  izvēlējāmies portretēt Irinu? Viņai šis ir nozīmīgs jubilejas gads un pierakstīt viņas stāstu mums likās ļoti interesanti,” atzīst darbu autori Ilga Lasmane, Ilona Gabaliņa Kila, Irina Tīre un Rolands  Drāznieks.
Izstāde  apskatāma līdz 30. jūlijam.

Iesakām un aicinām ciemos!

Ilona 2 samaz   IMG 3634 samaz  Mols 026F samaz