dev1

No 19. oktobra līdz 28. novembrim muzeja izstāžu zālē apskatāma draudzīgā "Liepājas pozitīva" 22 fotogrāfu kopizstāde "Kaleidoskops". Tikšanās ar darbu autoriem 26. oktobrī plkst. 17:00

No laikraksta "Kurzemes vārds" korespondentes Ilzes Kļepikovas rakstītā:

Sākusies ar fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa vadītiem fotokursiem, pirms gadiem pieciem izveidojusies fotoentuziastu un domubiedru grupa "Liepājas pozitīvs", kas kopīgās meistarklasēs, izbraukumu sesijās un citos pasākumos attīsta prasmes fotogrāfijā un savstarpējo draudzību. Bet nu "Liepājas pozitīvs" sper soli tālāk pretī izaugsmei un 2. maijā atklās kopizstādi "Kaleidoskops".

Domubiedru grupā "Liepājas pozitīvs" apvienojušies vairāk nekā 40 fotogrāfijas aizrautu cilvēku, kam ir dažnedažādās profesijas. Liepājas pozitīvos fotogrāfus vieno ne tikai kopīgs hobijs, bet arī Jānis Vecbrālis. Tieši ar viņa pirmajiem kursiem fotogrāfijas pamatos pirms aptuveni pieciem gadiem aizsākās domubiedru grupa. Jau pēc pašiem pirmajiem kursiem, kuros, kā J. Vecbrālis pats atzīst, viņam trīcējušas rokas un balss, cilvēki vēlējās turpinājumu. Ar kursiem bija par maz. "Gribējām tikties papildus. Viens no kursantiem ieteica izveidot grupu, un Jānis izveidoja slēgto grupu feisbukā," pastāsta viena no pirmo fotokursu apmeklētājām Terēze Štube. "Ja tu neko nedari, tad nav jēgas mācībām. Mēs sākām prasīt Jānim mājasdarbus, lai esam aktīvi, lai varam darboties, mācīties fotografēt, nevis tikai izieta teorija, un viss," pastāsta Inguna Zvaigzne, arī pašu pirmo J. Vecbrāļa fotokursu apmeklētāja.

Tā nu radusies domubiedru grupa ar nosaukumu "Liepājas pozitīvs". "Filmiņa ir negatīvs, bet, filmiņu pārvēršot bildē, veidojas pozitīvs," J. Vecbrālis skaidro nosaukumu. Tiesa, domubiedru vidū valda arī cita versija. "Mēs visi esam pozitīvi, mums viss ir pozitīvi. Pozitīvi izbraucieni, pozitīvas sesijas," akcentē T. Štube.

Bet J. Vecbrālis uzsver, ka "Liepājas pozitīvs" nav alternatīvs klubs Liepājas fotoklubam "Fotast". "Drīzāk tā ir vieta, kur cilvēks izlemj, vai ir gatavs turpināt ceļu uz Liepājas fotoklubu. Vairāki no šejienes ir kļuvuši par Liepājas fotokluba biedriem. Mēs jau tikai par to priecājamies. Un ir viena daļa, kura sava brīvā laika dēļ vai citu apsvērumu dēļ negrib tur būt, grib būt šeit, priecēt un piepildīt sevi un ģimeni," viņš stāsta.

"Liepājas pozitīva" kopizstādes nosaukums ir "Kaleidoskops", un tajā varēs redzēt, kas katram tuvāks un ko katrs prot. "Ņemot vērā, ka pieredzes līmeņi ir dažādi, uzskatījām, ka vienotai tēmai dalībnieki vēl īsti nav gatavi, tāpēc devām iespēju izvēlēties katra mīļākās bildes un tad no tām izvēlējāmies," paskaidro Jānis.

 

JAUNUMI UN AKTIVITĀTES

 

PROJEKTU FINANSIĀLI ATBALSTA

Valsts Kultūrkapitāla fonds

AIZPUTES NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJS

Skolas iela 1, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456
Telefons Tālruņi: Mob.t. 29623284
e-pasts e-pasts: aizpute.muzejs@gmail.com 
Web Mājas lapa: www.aizputesmuzejs.lv

irk1 Pieejams apmeklējums invalīdu ratiņkrēslos

MUZEJS PIEEJAMS APMEKLĒTĀJIEM:

No 01.10. - 30.04. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
katra mēneša 3. sestdienā no plkst. 10:00 - 14:00
No 01.05. - 30.09. darbdienās no plkst. 09:00 - 17:00,
sestdienās no plkst. 10:00 - 14:00