Aust gaismiņa, lec saulīte,
Labrītiņ! Dievs palīdz!
Tā pirmā valodiņa.
/Latviešu tautas dziesma/

Ingas Ozolas dabā tvertie mirkļi viņas fotogrāfijās Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāmi no 5. jūlija

A3 Ozola izstaade AIZPUTE print

Visas izstādē skatāmās fotogrāfijas ir fotografētas rītausmā. “Sveicinot sauli no rīta un pavadot vakarā, tā pa īstam apzinies, ka esi daļa no visa: no Visuma, no zemes, kas griežas, un saules, kas silda, dod dzīvību it visam, modina it visu. Būt - dabā, īstā klusumā, kas pilns skaņas un dzīvības, kad ieraugi pirmos saules starus, sajūti rīta rasu - atkal un atkal vari apbrīnot smalkās ūdens pērlītes un atspulgus tajās, noauj kājas iegrimsti dzērveņu purvā un sajūti vaivariņu smaržu, satiec kādu meža iemītnieku - tad sirds sitas gluži vai vienā ritmā.... Nebeidzams ritums un dabas transformācija, zieds atveras saulei, pēc mirkļa jau vīst un tā vietā blakus jaunu dzīvi sāk cits,” savu izvēli par labu fotografēšanai agros rītos pamato Inga Ozola.
Inga Ozola ir ilggadēja Latvijas radio 1 korespondente Kurzemē un televīzijas žurnāliste Liepājā, kas Ikdienā veido foto reportāžas portālam www.lsm.lv, bet savā brīvajā laikā fotografē dabu. Jo īpaši viņu iedvesmo mežs un savvaļas augi un tas vainagojies ar Ingas fotogrāfiju publikāciju žurnālā „Ilustrētā zinātne” un žurnālā „Liepājas vēstules”. Izstādes darbu autore ir pārcēlusies uz dzīvi tuvāk dabai-dzimtajos Rudbāržos, kur rūpējas par senas meža mājas atjaunošanu un bioloģiskās daudzveidības mežā.
Tā, tverot mirkļus fotogrāfijā, viņa rod arī iedvesmu saviem Kurzemes korespondenta stāstiem Latvijas radio 1. Arvien vairāk esot savā dzimtajā pusē, dzīvojot tuvāk dabai arī ikdienā, viņa apgūst un pilnveido savas vides gida iemaņas, iepazīst apkārtni un kā sertificēts vides gids ved citus dabā. “Tā mijiedarbojamies un radām mirkli šeit un tagad, ko varam aiznest sev līdzi. Neatkārtojamais mirklis veido nospiedumu fotogrāfijā, tā iegūstot citu dimensiju”, par saviem dabā piedzīvotajiem un apstādinātajiem mirkļiem saka fotogrāfiju autore.

Aicinām Aizputes novadpētniecības muzejā smelties spēku, kas burtiski staro no Ingas Ozolas fotogrāfijām.