Mēs, karaliskās Aizputes pilsētas birģermeistars, fogts un rāte, ar šo atklāti paziņojam, ka apakšā minētajā datumā, Aizputes namnieku, kā arī augstdzimušā, godājamā un stingrā Georga fon Treidena, karaļa pilnvarotā un ritmeistara klātbūtnē esam nolēmuši būvēt mūra krogu ar gala kambari. Kad mēs ar namniekiem to bijām nosprieduši un pilsētā neatraduši vietu krogam, karaliskais landrāts mums piešķīra vietu, 2 asis un 1 olekti garu, apbūvēšanai uz mūžīgiem laikiem, kā arī lietošanai un izmantošanai pēc pašu gribas. Lielākai apstiprināšanai šim ir pielikts pilsētas zīmogs, kā arī birģermeistara un fogta rokas paraksti.

Daniels Meijers, birģermeistars

Johans Eihens, tiesas fogts

1639.g. 22. septembrī pēc jaunā stila augstdzimušais, dižciltīgais un stingrais Johans Scēge, Laidu muižas dzimtkungs, personiski ieradās mūsu tiesas priekšā un paziņoja, ka ar savas sievas piekrišanu ir pārdevis augstdzimušajam, dižciltīgajam un stingrajam Georgam fon Treidenam, karaliskajam pilnvarotajam, ritmeistaram un landrātam savu krogu un gruntsgabalu pie pils mūru grāvja, saskaņā ar privilēģijām par dzimtīpašumu saskaņā ar 21. septembra pirkuma rakstu. Šis pirkums ir apliecināts, ierakstīts pilsētas grāmatā, un pirkuma raksts apstiprināts ar pilsētas zīmogu.

Johans Eihens, tiesas fogts

Visiem un katram, lai kāda stāvokļa tie arī nebūtu, it sevišķi tiem, uz kuriem tas attiecas, un kuriem tas jāzina, tiek paziņots, ka apakšā minētajā datumā ievērojamie un godājamie brāļi Johans un Reinholds Stridebeki kopā ar Jakobu Feldu, ar viņa sievas Annas Stridebekas ziņu un piekrišanu no vienas puses, un ievērojamais, godājamais Johans Lors, viņa mantinieki un pēcnācēji no otras puses, ir noslēguši likumīgu, pareizu un mūžīgu pirkumu. Tiek pārdots un atdots vecais dzīvojamais nams un gruntsgabals Aizputē kopā ar tam piederīgo zemesgabalu, 15 pūrvietas lielu, un vēl trīs gabalus zemes un tīrumu netālu no Aizputes upītes Tebras, un šie trīs zemesgabali ir aptuveni 18 pūrvietas lieli.