Tukša

Es, Heinrihs Vends, Kuldīgas namnieks un zeltkalis, ar šo paziņoju sev, savai sievai, mantiniekiem un pēcnācējiem, kā arī savam mīļajam brālim Hansam Vendam, kurš dzīvo Tērbatā un ir atsūtījis pilnvaru rīkoties viņa vārdā, ka apakšā minētajā datumā esmu savam mīļajam svainim, godājamajam un mākslu zinošajam meistaram Bernhardam Langem un viņa mantiniekiem pareizi un neapstrīdami, vislabākajā un piedienīgākajā tiesību formā par dzimtu esmu pārdevis un atdevis mūsu tēva namu kopā ar riju, pirti un astoņām pūrvietām zemes, kā tā atrodas savās nospraustajās robežās pretī klosterim, Aizputē, starp Hansu Muchavu un Karolu Kandleru, tādā apmērā, kādā tas kā dzimtīpašums piederēja mūsu nelaiķa tēvam Hansam Vendam, bet pēc viņa nāves mums, par 200 poļu florēniem. Naudu labās, derīgās monētās esmu pilnībā saņēmis savās rokās, un tādēļ es savā, sava mīļā brāļa un abu mantinieku vārdā īpašumu un visas tiesības nododu savam mīļajam svainim, viņa mantiniekiem un pēcnācējiem. Es arī savā, brāļa mūsu mantinieku vārdā pilnībā atsakos no visām tiesībām, ierunām un iebildumiem par šo īpašumu, un apsolos pircējam un īpašumam nekādā veidā nekaitēt un neveikt neko, kas ir pretrunā ar laicīgajām un garīgajām tiesībām.