Aizputē, 1710.g. 18. jūnijā, kad godājamā rāte un slavējamie namnieki sanāca kopā uz tiesu, tiesas fogta kungs Johans Dreijers paziņoja, ka agrākos laikos, kad Dievam žēl izplatījās mirstība, ļaudis savstarpēji vienojās aiznest viens otru uz kapu, tādēļ slavējamajiem namniekiem tika jautāts, vai viņi arī šeit miršanas gadījumā pie Dieva apsolīs viens otram to pašu: ja viens nomirs, otrs aiznesīs viņu uz kapiem. Pēc kam visi apakšā parakstījušies apsolījās tā rīkoties.

Johans Dreijers, tiesas fogts

Daniels Šlimbahs, rātskungs

Heinrihs Nikolass Magirns, rātskungs

Vilhelms Morics Šmits, pilsētas eltermanis

Magnuss Georgs Bīnemanis

Johans Hermanis Bušhunds, pilsētas vecākais

Melhers Arndts

Johans Millers

Ādams Rēvalds

Daniels Hartvigs

Melhiors Andrēss Veijers

Andrēss Hercvihs

Johans Frīdrihs Dreijers

Johans Knohs

Mertens Hībners

Johans Buse

Es, Gerds Muhe, Aizputes līdzpilsonis, ar šo paziņoju sev un saviem mantiniekiem, un visiem, lai kādas kārtas tie arī nebūtu, sevišķi tiem, kuriem šo jāzina, ka es augsti godājamajam un gudrajam Karlam Kandleram, Aizputes tiesas fogtam, nama vietu starp augstdzimušā prezidenta kunga Sakena un augstdzimušā kunga Oto Korfa zemēm, no lielceļa līdz upītei, esmu pārdevis apakšā parakstījušos kungu un labo draugu klātbūtnē par 60 poļu florēniem labās, derīgās monētās, kuras es arī esmu saņēmis savās rokās un pievienojis savām un savējo vajadzībām. Līdz ar to minēto īpašumu esmu nodevis un atstājis viņam un viņa mantiniekiem kā pilnīgu dzimtīpašumu. Es arī savā un savu mantinieku vārdā pilnībā atsakos no visām tiesībām, ierunām un iebildumiem par šo īpašumu, un apsolos pircējam un īpašumam nekādā veidā nekaitēt un neveikt neko, kas ir pretrunā ar laicīgajām un garīgajām tiesībām. Lielākas ticamības un patiesības labad esmu godājamajai rātei šo lūdzis apstiprināt ar mūsu pilsētas zīmogu. Dots Aizputē, 1655.g. 7. maijā.

Gerds Muhe, ar paša roku

Andreass Mellers, no Piltenes konsistorijas, Aizputes palīgmācītājs, kā pieaicinātais liecinieks

Johims Tomass Hiršs, karodznieks[1], kā pieaicinātais liecinieks

Joahims Bahels, praktizējošs jurists, kā pieaicinātais liecinieks

Ernests Grīsmeijers, rātskungs

[1] Karodznieks – jātnieku rotas komandieris.