Astotā daļa. Par viltošanu.

Par monētu viltošanu. I.

Ja kāds vīrs tiek pieķerts viltojam monētas, kuru vērtība ir divas ēres vai vairāk, viņam pilsētai jādod viena mārka sudraba. Ja viltoto monētu vērtība ir pusvērdiņš vai vairāk, viltotājs zaudē savu roku jebšu atlīdzina to ar piecām mārkām sudraba. Ja viltots tiek viens vērdiņš, viņu jāizvāra pannā.

Par Rīgas sudrabu. II.

Rīgas sudraba mārkai ir jābūt pareizajā svarā. Ja kāds to samazina par divu melno feniņu svaru, tam pilsētai ir jādod trīs sudraba mārkas. Ja to samazina par kventiņa svaru, vainīgais zaudē roku vai atlīdzina to ar piecām mārkām sudraba. Ja to samazina par lotes svaru, un tas tiek pierādīts tiesā, vainīgais zaudē savu dzīvību.

Par mantu viltošanu. III.

Ja kāds vīrs vilto mantu pusvērdiņa vērtībā, viņam to jāatlīdzina ar vienu mārku sudraba. Ja viltojuma vērtība sniedzas līdz vērdiņam, viņš zaudē savu roku vai atlīdzina to ar piecām mārkām sudraba. Ja viltojuma vērtība pārsniedz vērdiņu, to viņam jāatlīdzina ar paša dzīvību.